UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ

Dziś Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.  Jest to dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Kolekta na potrzeby archidiecezji.  Po Mszy św. o 11.00 w domu katechetycznym, spotkanie dla rodziców, którzy chcą przygotować swoje dziecko do Wczesnej Komunii św.

W PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE O 17.30.

WE WTOREK – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.  - Po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo przy krzyżu misyjnym pod kościołem. OD WTORKU DO KOŃCA WRZEŚNIA, W KANCELARII PARAFIALNEJ PRZYJMUJEMY INTENCJE JUBILEUSZOWE  I URODZINOWE NA ROK 2022. Intencje za zmarłych od października.

W ŚRODĘ – Wspomnienie NMP Bolesnej. Zebranie Zespołu Charytatywnego o 10.00.

W CZWARTEK – Wspomnienie św. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa.

W PIĄTEK O 19.00  zapraszamy na spotkanie młodzież oazową  i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do Ruchu Światło – Życie.

W SOBOTĘ – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAK., PATRONA POLSKI. Od 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu  i okazja do spowiedzi św.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teolog. UŚ.

W sobotę 25 września odbędzie się tradycyjna pielgrzymka parafialna  do Piekar Śl. Wyjazd autokaru spod kościoła o 8.30. Koszt 20 zł.  Można się zapisać w zakrystii lub w kancelarii.

Do 19 września trwa głosowanie na wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Społeczność Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Staszica, prosi o wsparcie dla swojego wniosku, który jest szansą wzbogacenia bazy szkoły. Szczegółowe informacje na plakacie.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które mają przystąpić w naszej parafii o I Komunii Św. w maju 2022 roku odbędzie się 20 września o 19.00 w kościele.