I NIEDZIELA ADWENTU

Pierwsza niedziela adwentu to Niedziela Trzeźwości i początek nowego roku liturgicznego.

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Ofiary na ten cel można składać dzisiaj u nas w kościele do skarbony św. Antoniego.

W PONIEDZIAŁEK 29.12 rozpoczynamy Roraty. Będą one w naszym kościele od poniedziałku do piątku o 18.30.

WE WTOREK – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

W PIĄTEK 3 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Będziemy gościć Ks. Bpa Marka Szkudło.

Wszystkich Parafian zapraszamy na liturgiczne rozpoczęcie w piątek o 18.00. O 18.30 msza roratnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Po niej na probostwie zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W SOBOTĘ 4 grudnia zapraszamy serdecznie na mszę barbórkową o 9.00, którą odprawi Ks. Biskup Marek.

Ks. Biskup będzie głosił Słowo Boże na Mszach W NIEDZIELĘ 5 grudnia do 12.15. Na Mszy św. o 11.00 poświęci medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę – II Adwentu, kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece Caritas po 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę.

Już teraz informujemy, że 9 grudnia, po Mszy św. o 8.00 w kościele odbędzie się koncert adwentowy. Wystąpią uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 w Katowicach – Zawodziu.