Roraty 2020


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Mszach św. roratnich w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:15. Podczas tegorocznych rorat kontynuujemy temat Eucharystii. Pragniemy przybliżyć dzieciom czego uczy nas Msza św. oraz jakie otrzymujemy w niej dary. Jednocześnie przybliżamy dzieciom poszczególne elementy Mszy św. od modlitwy nad darami aż do obrzędów zakończenia.

Niestety ze względu na stan pandemii wiemy, że nie wszystkie dzieci będą mogły uczestniczyć we Mszach św., dlatego przygotowujemy również “roraty internetowe”.

Zasady

  1. Każdego dnia udostępniane będzie zadanie do wykonania dla dzieci związane z treścią omawianą na roratach
  2. Dzieci rozwiązują zadanie w domu w wybranej przez siebie formie
  3. Podsumowanie rorat odbędzie się w ostatnią niedzielę Adwentu – 20.12.2020 podczas Mszy Św. o godz. 11:00. Prosimy, aby wówczas dzieci przyniosły wszystkie swoje odpowiedzi.
  4. Nagrodę otrzymują dzieci, które rozwiążą wszystkie podane zadania

Zadania

18.12.2020 – Przekażmy sobie znak pokoju

UWAGA !!!

1.    Spotykamy się po raz ostatni na Mszy św. roratniej o 17.15. Dzieci otrzymają pozostałe obrazki – ozdoby choinkowe.

2.    Dziś zostanie przyniesione do kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju.

3.    Po Mszy św. nagrodzimy dzieci, które codziennie przychodziły do kościoła.

4.    Upominki otrzymają też dzieci, które z różnych powodów opuściły niektóre spotkania.

5.    W niedzielę przed Mszą św. o 11.00, prosimy te dzieci, które korzystały wyłącznie z Internetu o złożenie w koszyczku kompletu 12 odpowiedzi.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W RORATACH WSZYSTKIM  DZIECIOM.
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO RODZICÓW, DZIADKÓW I WSZYSTKICH OPIEKUNÓW ZA TOWARZYSZENIE DZIECIOM!

17.12.2020 – Szacunek do ludzi

Źródło: deon.pl

Dzieci często dostają w szkole zadanie, polegające na narysowaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Chodzi o przypomnienie sobie jak największej ilości krewnych, sięganie pamięcią do dziadków, pradziadków, prapradziadków…

TAK JAK W DZISIEJSZEJ EWANGELII, KTÓRA WYMIENIA PRZODKÓW PANA JEZUSA.

Prawie z wszystkich drzew opadły liście. Typowe drzew liściaste ma ich około 10 tysięcy. Być może wydaje się nam, że to strasznie dużo. Ale gdyby każdy z naszych przodków i krewnych był oznaczony przez jeden liść, to zapewniam was, że i tak liści by zabrakło.

Czytaj dalej…

16.12.2020 – Dobroć

Zawsze mi się podobało opowiadanie o chłopcu, który patrzył w sklepie na pudełko z cukierkami. Nie miał niestety pieniędzy, żeby sobie kupić. Sprzedawca zauważył, że chłopakowi cieknie ślinka, więc z uśmiechem zaproponował, żeby wziął sobie do ręki słodyczy. Sprytny malec powiedział jednak: „Niech lepiej pan mi nabierze garść tych cukierków. PAN MA WIĘKSZĄ GARŚĆ”. Bóg jest dobry. Chce nas obdarować wszystkimi łaskami. Tylko On może człowiekowi dać NADZIEJĘ, POKÓJ I PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ.

Czytaj dalej…

14.12.2020 – ofiara

Źródło: krakow.gosc.pl

Słyszeliście kiedyś takie powiedzenie: „Ale z ciebie ofiara losu!” ? Dzisiaj już rzadziej używa się tych nieprzyjemnych słów. Mówiąc o kimś, że jest „ofiarą”, podkreślano, że zbyt łatwo się poddaje, nie potrafi się bronić i bierze na siebie błędy innych.

W CHRZEŚCIJAŃSTWIE „OFIARA” TO JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH I NAJPIĘKNIEJSZYCH SŁÓW.

Przecież Jezus jest Barankiem złożonym w ofierze za nasze grzechy. Ofiara Jezusa daje nam zbawienie.

Czytaj dalej…