PIELGRZYMKA KRESAMI RZECZPOSPOLITEJ

TERMIN: 18.04 do 21.04.2024

I DZIEŃ – 18.04.2024

6.00 – wyjazd z Katowic. Przejazd do Leśnej Podlaskiej, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej – klasztor Ojców Paulinów. Zobaczymy również Kaplicę Zjawienia i tzw. dąb miłości, pod którym w czasach zaborów potajemnie udzielano ślubów katolickich. Przejazd do Białej Podlaskiej – spacer po zespole pałacowo-parkowym Radziwiłłów, następnie kościół pw. św. Anny z 1572, dawny zbór ariański. Przyjazd do domu pielgrzyma w Kodniu wieczorem – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ – 19.04.2024

Śniadanie. Nawiedzenie kościoła św. Anny, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Guadelupe – patronki Podlasia jako Matka Boska Kodeńska. Ponadto zobaczymy ruiny zamku Sapiehów. Przejazd do Łukowa, gdzie zobaczymy zespół klasztorny bernardynów oraz konwikt Szaniawskich. Przejazd w kierunku Lublina – zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach miasta, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ – 20.04.2024

Śniadanie. Zwiedzanie Lublina z lokalnym przewodnikiem – m. in. Zamek Królewski, Kościół Michała Archanioła, Budynek Trybunału, Archikatedra Lubelska wraz z Kaplicą Akustyczną. Wejście na Wieżę Trynitarską. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ – 21.04.2024

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sandomierza – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem – Collegium Gostomianum, Zamek, dom Długosza, ucho igielne, panorama miasta z Wieży Opatowskiej, Wąwóz Królowej Jadwigi, czas wolny. Przyjazd do Katowic w godzinach wieczornych.

CENA : 980 zł od osoby (min. 40 osób)

W cenie zawarte są następujące świadczenia:
• przejazd autokarem klasy lux na trasie Katowice – Lublin – Katowice
• 2 noclegi w hotelu*** na obrzeżach Lublina
• 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu
• 3 śniadania, 3 obiadokolacje
• opieka pilota.

Dodatkowo płatne – bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy – około 80 – 100 zł/osoba

Opublikowano w Pielgrzymki.