10.12.2020 – Zjednoczenie z Bogiem

Źródło: facebook.com

W jednej z parafii prosiłem dzieci, aby przynosiły na roraty małe karteczki z jakąś prośbą – modlitwą do Pana Boga i wrzucały do dużego, szklanego naczynia. Po trzech tygodniach, ten szklany wazon był pełny.

BOGU MOŻNA POWIERZAĆ WSZYSTKO, NAWET NAJDROBNIEJSZE NASZE SPRAWY I PROBLEMY.

W czasie Mszy świętej, podczas przygotowania darów, ksiądz wlewa do kielicha wino i kilka kropli wody. Podczas tej czynności odmawia modlitwę: „Przez to misterium wody i wina, daj nam, Boże, udział w bóstwie Chrystusa, który przyjął nasze człowieczeństwo”. To znak, że KAŻDY Z NAS MA BYĆ ZJEDNOCZONY Z BOGIEM. Wszystkie Dzieci Boże są jakby kropelkami, które złączone są z morzem Bożej Miłości.

Pomódl się dzisiaj, prosząc Boga o jedną drobną – ale dobrą rzecz – kropelkę w morzu Twoich potrzeb.

PYTANIE 8:
Jak nazywamy szklane dzbanuszki – naczynia na wino i wodę, używane do Mszy św. ?

Opublikowano w Roraty.