Wierność Chrystusowi – 03.12.2020

źródło: gliwice.gosc.pl

Może ktoś z Was widział jakiś film o wykopaliskach archeologicznych? Naukowcy odnajdują stare budowle, odkrywają mury, które mają tysiące lat. Zazwyczaj  z całego budynku zostają tylko fundamenty. Często zamki budowano na skale, żeby potrafiły przetrwać wojny i kataklizmy.

MY CHCEMY OPRZEĆ NASZE ŻYCIE NA CHRYSTUSIE.

On ma być fundamentem naszego życia, naszych rodzin. Dlatego w czasie Mszy świętej, ksiądz trzymając w górze Ciało i Krew Pańską, śpiewa „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”. Wszystko w naszym życiu powinniśmy robić „przez Niego, z Nim i w Nim”.

Kilka razy w czasie Mszy świętej wierni odpowiadają „Amen”. Pamiętasz, co to znaczy? Dlaczego wypowiadasz to słowo?

PYTANIE 4:
Śpiew „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…” ma swoją specjalną nazwę, pochodzącą z języka greckiego (chwała + słowo). Jaka to nazwa?

Opublikowano w Bez kategorii, Roraty.