PIELGRZYMKA W ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ze względu na pandemię koronawirusa przekładamy termin pielgrzymki w Góry Świętokrzyskie na przyszły rok w dniach od 14.05 do 16.05.2021.

TERMIN: 14.05 do 16.05.2021.

I DZIEŃ – 14.05.2021

7.30 – msza święta w kościele na Zawodziu.
8.00 – wyjazd z Katowic. Przyjazd do Jędrzejowa – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Muzeum Zegarów. Następnie zwiedzanie zamku w Chęcinach. Przejazd do Kielc – czas wolny. Spacer po świętokrzyskiej stolicy: Kadzielnia, Park Miejski, Wzgórze Zamkowe: Pałac Biskupów Krakowskich i Katedra Wniebowzięcia NMP (z zewnątrz), Pomnik Dzika, ul. Henryka Sienkiewicza, Rynek.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ – 15.05.2021

Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd w Góry Świętokrzyskie – Święta Katarzyna – Klasztor Benedyktynek, kapliczka Żeromskiego. Wejdziemy na szczyt Świętego Krzyża ścieżką edukacyjną. Będziemy wędrować przez lasy Puszczy Jodłowej, objętej ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na szczycie zwiedzimy klasztor na Świętym Krzyżu, w którym są przechowywane relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Zobaczymy: kościół, klasztor, Muzeum Misyjne oraz krypty, w których spoczywa Jeremi Wiśniowiecki. Wejdziemy na platformę widokową na słynne gołoborza oraz północny skłon Pasma Głównego Gór Świętokrzyskich. Powrót do hotelu – uroczysta kolacja wraz z zimną płytą oraz muzyką – dj.

III DZIEŃ – 16.05.2021

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Opatowa, zwiedzanie Kolegiaty Świętego Marcina. Następnie zamek Krzyżtopór – rezydencja magnacka ufundowana przez Krzysztofa Ossolińskiego w I połowie XVII w. i do czasów wersalu uznawana za największą w Europie. Następnie Rytwiany – Pustelnia Złotego Lasu  – zwiedzanie pokamedulskiego zespołu poklasztornego oraz Muzeum Filmu „Czarne Chmury”. Obiad późnym popołudniem.  Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

CENA : 550 zł/os (min. 40 osób) 600 zł (min. 35 osób)

CENA ZAWIERA:
•    2 noclegi w hotelu Grafit**** w Kostomłotach (kręgielnia, bilard w cenie)
•    transport autokarem lux na trasie wyznaczonej w programie
•    2 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje – w tym jedna z zimną płytą i dyskoteką
•    opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA:
– dodatkowego ubezpieczenia np. od chorób przewlekłych, od kosztów rezygnacji
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat za lokalnych przewodników – ok. 90 zł/osoba

Harmonogram wpłat:

– 500 zł od osoby do dnia 15.03.2021
– pozostała kwota do dnia 20.05.2021

CENA ZAWIERA:
• przejazd autokarem lux na trasie wyznaczonej w programie
• 1 nocleg w hotelu*** w Mariampol, 1 nocleg w hotelu**** w samym centrum Rygi, 1 nocleg w hotelu** w Tallinie, 2 noclegi w hotelu*** w Jurmala nad Bałtykiem, 1 nocleg w hotelu*** w Wilnie (w pokojach 2,3 – os.)
• wyżywienie – 6 śniadań, 6 obiadokolacji
• ubezpieczenie KL, NW, bagaż
• opieka pilota.

CENA NIE ZAWIERA:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy – ok. 60-90 Euro/osoba

UWAGI:
1. PROGRAM JEST RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
2. MOŻLIWOŚĆ WYKUPU UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI – OK. 3 % KOSZTÓW IMPREZY.
3. POWYŻSZY PROGRAM JEST AUTORSKIM PROGRAMEM AGENCJI TURYSTYCZNEJ „JARKAL” . KOPIOWANIE, PRZEKAZYWANIE OSOBOM TRZECIM I WYKORZYSTYWANIE PROGRAMU BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA JEST ZABRONIONE.

Opublikowano w Pielgrzymki.