Plany i inwestycje parafii

▼ KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII ▼

IMG 2070

Drodzy Parafianie!

W ostatnich miesiącach, w budynkach kościelnych wykonano wiele ważnych prac. Tylko niektóre są widoczne na pierwszy rzut oka, więc pozwolę sobie je wymienić.

1. Wymiana instalacji gazowej na probostwie /ze starych rur ulatniał się gaz i była to sytuacja naprawdę niebezpieczna/;
2. Wymiana pięciu okien na probostwie /ze względów finansowych wymieniono tylko te, które były już w beznadziejnym stanie/;
3. Nowy krzyż misyjny z napisem i datami misji świętych;
4. Renowacja drzwi głównych kościoła - 3 wejścia /uszczelnienie i odnowienie powierzchni/.
Ze względu na stopień degradacji, dopiero po sezonie zimowym będzie można stwierdzić czy są konieczne poprawki;
5. Częściowa wymiana instalacji wodnej na probostwie i remont dwóch łazienek;
6. Wymiana szyb w domu katechetycznym;
7. Uprzątnięcie placu za probostwem, usunięcie gruzu i rupieci;
8. Systematyczne prace porządkowe w kotłowniach i piwnicach.

Moi Kochani!
Dziękuję za okazane zrozumienie i życzliwość. Zawsze staram się brać pod uwagę możliwości finansowe naszej parafii i dlatego proszę przede wszystkim o modlitwę.
Kieruję się słowami psalmu „Jeżeli domu sam Pan nie zbuduje, daremnie nad nim rzemieślnik pracuje”.

Ostatnie ulewy i wichury spowodowały duże szkody na dachu świątyni i dzwonnicy. Uszkodzony został krzyż na wieży i piorunochron. Ukazują to zdjęcia. Musimy podjąć kroki zapobiegające dalszym zniszczeniom. Niektóre prace zdążymy wykonać w tym roku, ale większość trzeba odłożyć do wiosny.

Bardzo dziękuję za inicjatywę mieszkańców dotyczącą budowy parkingu przy kościele. Poparł ją Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, a zatwierdził prezydent Marcin Krupa.
Na razie będzie to utwardzony teren. Jeśli spełni swoje zadanie, będziemy się starać, aby w przyszłości został wybrukowany i oświetlony.
Myślę, że będzie to inwestycja korzystna dla parafii, uczelni i całej dzielnicy.

Dziękuję i pozdrawiam,
Szczęść Boże,