Oaza Rodzin

Coś o nas.

Ruch Domowego Kościoła zwany jest popularnie oazą rodzin. To jedna z gałęzi Ruchu Światło-Życie – ruchu odnowy Kościoła założonego przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w połowie XX wieku. Jest to ruch świeckich skierowany do małżeństw chcących urzeczywistniać wizję rodziny chrześcijańskiej, pełniej realizować swoje małżeńskie powołanie, obficiej czerpać łaski płynące z sakramentu małżeństwa oraz aktywnie włączać się w życie parafii.

Dzięki oazie rodzin przeżywamyradość spotkania z Chrystusem, który daje nam siłę przetrwania zarówno dobrych, jak i ciężkich chwil. Spotkania w kręgach pomagają nam pogłębiać naszą wiarę i wiedzę religijną. Spotkania z innymi rodzinami uczą nas poszanowania poglądów innych ludzi, pozwalają wymienić doświadczenia oraz poradzić się w trudnych sytuacjach życiowych.

Spotykamy się raz w miesiącu w naszych mieszkaniach. W ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św wieczornej spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

Podziękowanie za podjęcie modlitwy

24 lutego odbyła się Msza św. podczas, której można było złożyć deklarację udziału w modlitwie w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem.
Ten uroczysty moment miał miejsce w czasie ofiarowania.

Tych Wspaniałych, Odważnych, ale i Zatroskanych o małżeństwa w naszej parafii nie zabrakło. Chęć modlitwy zadeklarowały 24 osoby.

Podjęcie takiego zobowiązania jest wyzwaniem. Potrzeba wiele pokory
i odwagi, aby wytrwać w trudzie codziennej modlitwy, ale miłość małżeńska i miłość rodzinna potrzebuje ratunku, potrzebuje właśnie naszej modlitwy zanoszonej do Boga.

Wszystkim tym, którym sprawa krucjaty leży na sercu dedykujemy fragment wiersza:

"…Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska..."
(A.Asnyk)

Bardzo dziękujemy, za odważne włączenie się do krucjaty. Wierzymy, że nasza modlitwa zostanie przez Boga wysłuchana, a małżeństwa uratowane.

Nie znaczy to jednak, że już nie można podjąć modlitwy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do podjęcia krucjaty, deklaracje nadal będą dostępne na stronie internetowej i na stoisku z gazetami. Prosimy, aby wypełnione deklaracje zostawiać w zakrystii.

Oaza Rodzin

Deklarację można także pobrać, klikając w poniższy link:

Zadeklaruj modlitwę

OAZA RODZIN

ZAPRASZA DO PODJĘCIA MODLITWY W INTENCJI MAŁŻEŃSTW ZAGROŻONYCH ROZBICIEM.

MOŻE JĄ PODJĄĆ KAŻDY WIERNY.

W obliczu bardzo dużej ilości małżeństw rozwodzących się, żyjących w stanie głębokiego kryzysu relacji małżeńskich i zagrożonych zniszczeniem nierozerwalności swojego związku, powstała inicjatywa wzmożonego wołania do Boga o pomoc.
Trudno samemu o własnych siłach stanąć w obronie małżeństwa zagrożonego rozpadem. Krucjata ma nas zjednoczyć w modlitwie w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem.

Czytaj więcej: Zadeklaruj modlitwę

Orszak Trzech Króli

otkJuż po raz drugi ulicami Katowic przemaszerował Orszak Trzech Króli. Spod Katedry Chrystusa Króla, prowadzeni przez wędrowca z gwiazdą, poszli trzej mędrcy, a za nimi ich dworzanie. Każdy z królów wędrował z darem do Bożej Dzieciny, a jego świta pokłoniła się Nowonarodzonemu.

Wśród orszaków: czerwonego − europejskiego, niebieskiego − afrykańskiego i zielonego − azjatyckiego nie zabrakło mieszkańców Zawodzia. Oaza rodzin i młodzież oazowa naszej parafii włączyły się w organizację Orszaku prowadząc śpiew kolęd przy akompaniamencie gitar. Zdjęcia z katowickiego Orszaku można obejrzeć w naszej Galerii!