1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Legionowe warsztaty

10 czerwca 2017 r. legioniści  z Katowickiego Komicujm Legionu Maryi uczestniczyli w warsztatach legionowych.Warsztaty te pod  hasłem "Powroćmy do korzeni,do Ducha legionowego" miały miejsce w kościele p.w''Św. Anny'' w zabytkowej dzielnicy Katowic Nikiszowcu. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy udziałem we Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników warsztatów legionowych. W homilii wygłoszonej podczas tej Mszy św.Ks.Kanonik Bernard Jośko kierownik duchowy Komicjum LM w Katowicach powiedział m.in. Sobota to dzień poświęcony Matce Bożej i w takim dniu zebraliśmy się dzisiaj w tej pięknej świątyni aby omawiać,rozważać problemy,które występują w Legionie Maryi.Próbujemy poprawiać,naginać reguły legionowe bo taka jest ludzka natura i takie są nasze ludzkie słabości. Dzisiejsze spotkanie pomoże nam na nowo zobaczyć zasady,którymi powinniśmy się kierować. A te zasady to między innymi wierność,punktualność,obecność na zebraniach,zachowanie tajemnicy itp.W legionie ważna jest także wspólna modlitwa o potrzebne łaski dla legionistów a dzisiaj szczególnie o owocny przebieg naszych warsztatów, które mają nam pomóc odświeżyć legionowego ducha.W tych intencjach modlilśmy się w czasie tej Mszy św..Po Mszy św. odmówiliśmy modlitwy wstępne legionu i różaniec św.tajemnice radosne.Dalszą część warsztatów w domu katechetycznym poprowadził Ks.Krzysztof Marian Winkler opiekun Legionu Maryi w Archidiecezji Katowickiej.

W czasie warsztatów wygłoszone zostały następujące reretaty:
1."Legion Maryi drogą do świętości" /powołanie,cel,duch LM,charyznat LM,formacja,nadprzyrodzony charakter pracy./ Referat wygłosiła siostra Beata z prezydium p.w.Maryja Wspomożenie Wiernych z Katowic Zawodzia.

2."Legionista naśladowcą Maryi"przymioty legionisty,kształtowanie ich,życie wewnetrzne/.Referat przedstawiła siostra Henrieta prezydent Katowickego Komicjum LM.

3."Niezmienność systemu LM i wierność legionowa" Rozważania na ten temat poprowadził Ks.Krzysztof Winkler.

4."Przygotowanie do zebrania i porządek zebrania Legionu Maryi" Przedstawiła i omówiła siostra Dorota skarbnik Katowickiego Komicjum LM.

5."Omówienie czterech podstawowych obowiązków legionisty" na podtawie artykułu Ks.dra Janusza Węgrzeckiego ogólnopolskiego opiekuna LM /Biuletyn LM nr 2 z 2003roku/.Referat przedstawiła siostra Anna sekretarz Katowickiego Komicjum LM.

6."Omówienie obowiązków oficerów prezydiów"Referat na ten temat przedstawiła siostra Leokadia wiceprezydent Kurii LM w Mysłowicach.

Po każdym referacie była dyskusja i każdy referat nagradzany był oklaskami.W czasie naszych warsztatów był też czas na modlitwę.Odmówiliśmy modlitwy: Anioł Pański,modlitwę do Wszechmogącego Boga,Koronkę do Miłosierdzia Bożego.Były też dwie przerwy na posiłki i wspólne rozmowy.Na zakończenie spotkania Ks.Krzysztof prosił nas o modlitwę za kapłanów. W oparciu o przekaz siostry Faustyny z Dzienniczka 1585 w którym opisane jest ukazanie się Matki Bożej opracowana została przez księdza Koronka za Polskę i Kapłanów oraz namalowany został obraz z wizerunkiem Matki Bożej Kapłańskiej.Obraz obecnia jest w Łagiewnikach.Siosta Faustyna dokładnie opisała wygląd Matki Bożej i Jej słowa...''Jestem Matką Boską Kapłańską Boże błogosław Polsce i błogosław kapłanom...'W podsumowaniu Ks.Krzysztof przekazał nam,że cieszy Go nasze zaangażowanie i nasza praca to wszysto pokazuje,że żywy jest wśród nas Duch Legionu Maryi.Ksiądz zwrócił uwagę na to,że potrzebne są takie nasze wspólne spotkania i już teraz proponuje następne poświęcone elementom legionowego zebrania. Na zakończenie odmówiliśmy jeszcze modlitwy końcowe,modlitwę o beatyfikację F.Duffa i zaśpiewaliśmy hymn Legionu Maryi.W Warsztatach uczesticzyli:Ks.Kanonik Bernard Jośko kierownik duchowy Katowickiego Komicjum Legionu Maryi.Ks.Krzysztof Winkler opiekun Legionu Maryi w Archidecezji Katowickiej. Księża Krzysztof Wojaczek i Marek Wolnik kierownicy duchowi dwóch prezydiów Legionu Maryi pracujących przy parafii "Św. Anny" w Katowicach oraz 98 legionistów.


Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna w godzinach:

WTOREK
9.00-12.00 i 16.00-19.00

CZWARTEK
9.00-12.00 i 16.00-19.00

PIĄTEK
16.00-19.00

Msze święte

W TYGODNIU
6.30*, 7.30*, 8.00, 17.00*, 18.30, 19.00*

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15*, 17.00, 19.00*

*PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

logo top

logo synod zolte

 

 

logo modlitwa w drodze

 

 

modlitwa-1

modlitwa 2 r milosierdzia

modlitwa-4

modlitwa-4-kch