Milówka 2014. Relacja

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY JE POWIĘKSZYĆ ▼

W dniach 24–26.10.2014 z naszej parafii zorganizowany został wyjazd dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Z Katowic wyruszyliśmy pociągiem do Milówki w grupie ok. 30 osób wraz z animatorami i ks. Ryszardem Chwałą.

Naszą podróż zaczęliśmy od pierwszych wspólnych przeżyć w pociągu, a później nocnej pieszej wędrówki z bagażami do naszego ośrodka. Zaraz potem, choć trochę zmęczeni, świetnie bawiliśmy się podczas gier integracyjnych. Następnego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w mszy świętej odprawionej na dworze, a dzięki pięknej pogodzie mogliśmy spędzić chwilę na grze w siatkówkę. Animatorzy prowadzili zajęcia w grupach, podczas których rozważaliśmy Słowo Boże. Zorganizowali również świetne zajęcia, podczas których mogliśmy wyżywać się artystycznie (śpiewaliśmy, klaskaliśmy i odgrywaliśmy scenki na chwałę Bożą), po czym wspólnie wyruszyliśmy w góry poznawać piękne dzieło Stwórcy.

Po trudach wędrówki późnym wieczorem czekała na nas miła niespodzianka, jaką było ognisko. A gdy już wszyscy dostatecznie wymarzli na dworze, kolejnym punktem programu było wspólne „kino”. Razem oglądaliśmy film pt. „Bóg nie umarł”.

Niedzielę zaczęliśmy Eucharystią, po czym w ciekawy sposób omawialiśmy bohaterów obejrzanego wcześniej filmu. Dzięki tym warsztatom lepiej zrozumieliśmy jego sens i przekaz.

Ostatnie chwile w Milówce spędziliśmy na sprzątaniu ośrodka. :) Z bólem serca żegnaliśmy miejsce, gdzie przeżyliśmy wspólne chwile, i piękną okolicę. Obładowani manatkami wróciliśmy do domu. Katowice przywitaliśmy późnym wieczorem, przepełnieni wrażeniami z weekendu.

Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w naszej Galerii .