1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Previous
Next

Laliki 2013. Relacja

W weekend 8−10 marca pojechaliśmy do górskich Lalik − oazowicze wraz z chętnymi kandydatami do bierzmowania. Przedsięwzięciu przewodził ks. laliki-dom-2Jarosławlaliki-dom-1. Spędzenie takich dwóch dni z Panem Bogiem i w dobrym towarzystwie to świetna sprawa, wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Mieszkaliśmy w oazowym ośrodku rekolekcyjnym, który jest po prostu prawdziwym domem, z tarasem i piecem.

laliki-grupy-3Cały wyjazd miał charakter przygodowo-formacyjny. Tematem tego czasu była ojcowska miłość Boga do nas. Oprócz rozważania ewangelicznej przypowieści o miłosiernym ojcu podczas niedzielnej Mszy świętej, analizowaliśmy także wydarzenia z filmu The Ultimate Gift (Bezcenny dar), który obejrzeliśmy wieczorem. Interpretacja prowadzona przez ks. Jarka doprowadziła nas do ciekawych wniosków na temat: co to znaczy kochać mądrze. Inspiracją do rozmowy, jak ważne jest zaufanie Bogu Ojcu i Jego miłości była scenka odegrana przez animatorów. Dodatkowym skutkiem wyjątkowej inwencji uczestników okazał się projekt swoistego logo wyjazdu:

 laliki-kosciol-4

laliki-scenka-1

laliki-grupy-logo laliki-kosciol-7 laliki-prob-1

Ważnym punktem programu była wieczorna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, którą przeżyliśmy w pięknym, małym drewnianym kościółku, spotykając się z żywą Miłością. Ściany tej górskiej świątyni ozdobione są wyrzeźbionymi na wszystkich powierzchniach wizerunkami świętych i scenami biblijnymi, opowiadającymi ludziom historię Bożej miłości. Chcąc wyrazić wdzięczność tamtejszemu księdzu proboszczowi za udostępnienie nam tego miejsca i życzliwe przyjęcie, przekazaliśmy mu oryginalne, samochodowe pozdrowienia.

laliki-am-1laliki-am-3Trochę czasu spędziliśmy też na zabawach integracyjnych, graniu i śpiewaniu oraz − po prostu − na byciu razem. Niewątpliwie jedną z atrakcji było samodzielne, wspólne przygotowywanie posiłków, które wprawdzie raz skończyło się „ostro”..., ale nikt nie zaprzeczy, że wyszło z tego piękne danie! A już na pewno niezapomniane. ;]

laliki-snow-15

Mimo wiosennej już pogody w okolicy pozostało jeszcze trochę śniegu, czego nie omieszkaliśmy wykorzystać. Oczywiście cieszyli się szczególnie panowie, którzy z upodobaniem wrzucali panie do śniegu. Mokrzy, zmęczeni i zadowoleni z wyprawy z nutką żalu przygotowaliśmy się do powrotu. Nie żałujemy ani chwili i z niecierpliwością czekamy na następną!

Więcej zdjęć z naszego wyjazdu można obejrzeć w Galerii.

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna w godzinach:

WTOREK
9.00-12.00 i 16.00-19.00

CZWARTEK
9.00-12.00 i 16.00-19.00

PIĄTEK
16.00-19.00

Msze święte

W TYGODNIU
6.30*, 7.30*, 8.00, 17.00*, 18.30, 19.00*

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15*, 17.00, 19.00*

*PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

logo top

logo synod zolte

 

 

logo modlitwa w drodze

 

 

modlitwa-1

modlitwa 2 r milosierdzia

modlitwa-4

modlitwa-4-kch